Водостічна система: особливості матеріалів і монтажу

У будинку кожна деталь грає свою роль, і якщо ми хочемо на чому-небудь заощадити, то часто згодом це призводить до неминучих витрат. Таким важливим елементом для будь-якої будівлі (житловий будинок, виробничі або складські приміщення) є водостічна система. Вона захищає будинок від неприємностей, пов'язаних з атмосферними опадами. Складається з жолобів, труб, воронок, водозборів, послідовно з'єднаних між собою і служать для відведення води, що накопичується на даху або стікає з неї.

Навіщо потрібна установка водостоку

Якщо ігнорувати установку водостоку, то під час дощу вода буде стікати з покрівлі на землю. Це призводить до розмивання грунту і руйнуванню фундаменту. Крім того, дощова або тала вода потрапляє на стіни будівлі, що призводить до їх промокання, збільшення вологості в приміщенні, руйнуванню фасадної обробки і створення сприятливого середовища для розвитку цвілі. Водостоки, навіть найдешевші, допоможуть значно довше зберегти зовнішні стіни в такому стані, в якому вони були після ремонту.

Безкоштовна консультація
Отримайте відповіді по установці водостічних систем по телефону ‎+38 (067) 404-89-24 або заповніть форму і ми зателефонуємо.
Зателефонувати мені

Види водостічних систем

Для виробництва елементів водостоку використовують різні матеріали:
- оцинкована сталь - конструкція з такого матеріалу досить міцна;
- метал з полімерним покриттям - труби і жолоби з такого матеріалу бувають різних кольорів, що дозволяє їх вдало поєднувати з покрівлею і використовувати в якості додаткового архітектурного елемента;
- мідь - дуже стійкий матеріал, не схильний до корозії, елементи системи з такого металу довговічні у використанні, на його поверхні з часом з'являється патина;
- пластик - конструкції з ПВХ дуже легкі і за рахунок дешевизни матеріалу самі бюджетні з існуючих варіантів, але такі ж надійні у використанні.

У кожного виду водостічних систем є свої особливості:

Ціна
Найдорожчі конструкції з міді, а дешеві - з ПВХ. Середній ціновий сегмент займають сталеві системи з цинковим або полімерним покриттям.

Довговічність
Цей критерій залежить від особливостей реакції матеріалу на вплив навколишнього середовища. Так, вироби з ПВХ змінюють форму під впливом змін температури повітря, а металеві - залишаються незмінними. Деякі види пластику можуть стати крихкими на морозі. Найдовший термін служби у мідних водостоків - понад 100 років, всі інші системи максимально витримують 25 років.

Простота монтажу
Найскладніший монтаж мідних водостоків, тому і вартість монтажних робіт досить висока. Найбільш простий монтаж виробів з ПВХ.

Монтаж водостічної системи

Складність установки жолобів водостоку залежить від етапу, на якому вони виконуються. Найпростіше проводити монтаж їх до того, як укладено покрівельне полотно. В такому випадку конструкцію закріплюють за допомогою довгих гаків на кроквах або обрешітці даху. Якщо ж дах вже повністю готовий, то крокви закриті, що створює додаткові труднощі в монтажі.

При монтажі водостічних систем також враховуються і інші фактори:
- кут нахилу даху;
- довжина даху;
- матеріал, з якого виготовлені елементи водостоку;
- середня кількість опадів, що випадають і площа даху (для розрахунку діаметру труби).

Монтаж водостоків краще довірити фахівцю компанії Дах-Буд, який самостійно зробить виміри, надасть проект, в якому буде передбачено влаштування характерних для вашого будинку деталей системи.

Розрахувати вартість установки водостічних систем

 

Вартість монтажу водостічної системи приведена в таблиці:

Найменування робіт Одиниця виміру Вартість, грн
Монтаж жолобу м.п. від 80
Монтаж труби м.п. від 60

 

Розцінки фірми Дах-Буд на такі види послуг, як розробка проекту, доставка матеріалів, складання та безпосередньо робота по установці - нижчі за середні і залежать від місця розташування об'єкту (Київ або інший населений пункт). Для доставки і установки водостічних систем доступна вся Україна.

Дізнатись вартість монтажу
водостічних систем
Дізнатись вартість монтажу по телефону ‎+38 (067) 404-89-24
або заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом.
Дізнатись вартість монтажу
Приклади Робіт
Корисні Статті
Наші Контакти
03124, Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3
+38 (067) 404-89-24
+38 (044) 331-65-71
sov@dach-stroy.com.ua
Виникли питання?
Замовити зворотній дзвінок