Монтаж ковпака на димохід - примха чи необхідність?

Монтаж ковпака на димохідЦікава і не менш необхідна деталь на даху - це ковпак на димар або вентиляційну трубу. Він одночасно служить і прикрасою і захистом труби від впливу зовнішнього середовища. Ці вироби з'явилися кілька століть тому. Через те, що вони кувалися вручну з металу, дозволити їх собі могли тільки багаті власники будинків. Але зате ковпаки перетворювалися на справжні витвори мистецтва.

Їх прикрашали різьбленням та кованими фігурками, які одночасно могли виконувати рекламну функцію (свідчили про рід занять або знатне походження власника будинку). Крім того, на ковпаки встановлювали флюгери, які не тільки вказували напрямок вітру, а й завдяки вишуканим формам служили своєрідною прикрасою. Саме через цю деталь ковпаки називали флюгарками.

Принципи роботи і різновиди ковпаків

Сучасні флюгарки - це не декоративний елемент, а складний механізм, який за допомогою обертання внутрішніх елементів регулює потоки повітря і підсилює тягу в димоході.

Ще ковпаки називають:
- зонтами;
- димниками;
- дефлекторами;
- накривками;
- козирками.

Кожен з видів має характерну конструкцію і застосовується з різною метою. З вибором ковпака Вам завжди допоможуть визначитися консультанти компанії Дах-Буд.

Вони бувають різної форми: конусоподібної і чотиригранної з похилими сторонами.

Сучасний ковпак на трубу - це вже не розкіш багатих власників будинків, а необхідна деталь. Залежно від матеріалу, з якого він виготовлений (жесть, сталь, мідь), ціна може варіюватися.

Розрахувати вартість монтажу

 

Для чого потрібні ковпаки на вентканали і димоходи?

Для чого потрібні ковпаки на вентканали і димоходи? 1. Для того, щоб захистити димохідні труби або вентиляційні труби від попадання природних опадів. Потоки води, потрапляючи в димар, створюють підвищене пароутворення, яке може перешкоджати вільному виходу продуктів згоряння з нього.

2. Захист від снігу. У цьому випадку варто передбачити не тільки наявність ковпака, але і його форму. Україна по всій своїй території має сніжні зими, а в гірських районах сніг ще й довго затримується. Щоб уникнути деформації ковпака під вагою снігового насту, рекомендується вибирати його в формі гострого конуса або трапеції з великим ухилом сторін, щоб сніг швидко сходив з нього.

3. Захист від попадання сміття і птахів. Такі явища можуть абсолютно несподівано призвести до задимлення і повністю перекрити тягу в трубі.

4. Перешкоджають задування вітру і покращують тягу. Ненаправленні потоки повітря створюють перешкоду для виходу диму і погіршують тягу. Ковпак, в цьому випадку, розсікає потік і формує завихрення, яке забезпечуює тягу.

5. Захищають цеглини труби від руйнування під впливом вологи.

Монтаж ковпака на трубу

Монтаж навіть такого нехитрого виробу вимагає знання нюансів, щоб уникнути несподіваних збоїв у роботі вентиляції або димовідведення. Так, наприклад, варто врахувати такі особливості:
- ковпак по площі свого заснування повинен бути більше площі отвору труби. Якщо не дотриматися цієї умови, тоді пристрій не тільки не зможе виконувати свої функції, а й створюватиме додаткові проблеми;
- на цегляну трубу ковпак встановлюється таким чином, щоб його основа повністю закривала відкриту цегляну кладку. Ця деталь допоможе довше обходитися без ремонту димоходу;
- форма труби і особливості її використання (димохід, вентканал, труба газового котла) вимагають установки різних ковпаків. Це безпосередньо залежить від температури повітря, яке виходить з труби.

Чому потрібно звернутися до професіоналів Дах-Буд

Фахівець компанії Дах-Буд оцінить всі особливості будівлі та функціональність труби і порекомендує не тільки різновид ковпака (з урахуванням можливості обмерзання або утворення конденсату), а й зробить монтаж ковпаків за всіма нормами. Правильно встановлений ковпак - це хороша тяга, відсутність задимлення і захист труби від руйнування. Вартість робіт залежить від віддаленості об'єкта, а виїзд майстра можливий як до Києва, так і в будь-який інший населений пункт України.

Дізнатись вартість монтажу
ковпаків на димоходи
Дізнатись вартість монтажу по телефону ‎+38 (067) 404-89-24
або заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом.
Дізнатись вартість монтажу
Корисні Статті
Наші Контакти
03124, Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3
+38 (067) 404-89-24
+38 (044) 331-65-71
sov@dach-stroy.com.ua
Виникли питання?
Замовити зворотній дзвінок